EventStorming Workshop

Mariusz Gil
6 czerwca, 09:00 - 17:00
Bilet: 649 PLN brutto (w tym 23% VAT)

Kup bilet

EventStorming to bardzo lekka i zwinna metoda odkrywania i modelowania domeny, wraz z zachodzącymi w niej procesami, a także świetne narzędzie komunikacji pomiędzy zespołami developerskimi i biznesowymi. Postawienie zdarzeń domenowych w środku uwagi i budowanie z ich wykorzystaniem poszczególnych flow systemu pozwala zderzyć ze sobą perspektywy poszczególnych zespołów i osób, a w konsekwencji doprowadzić do powstania modelu systemu oddającego rzeczywistość.

Ostatnie 3-4 lata to czas intensywnej adopcji tej techniki w branży IT (ale i nie tylko!), czego bardzo wymiernym efektem jest umieszczenie rekomendacji dla EventStormingu w sekcji Adopt wydawanego przez ThoughtWorks Technology Radar. Co z kolei zapoczątkowało wiele nowych kierunków dla tej techniki…

Podczas sesji zapoznamy się zarówno z ogólnymi konceptami, stosowanymi przeze mnie rozszerzeniami, jak i użyciem techniki EventStormingu w kolejnych etapach projektu. Zajęcia będą prowadzone w praktycznego warsztatu, gdzie wspólnie przejdziemy przez wszystkie etapy typowej sesji. Od wysokopoziomowego, strategicznego BigPicture, przez modelowanie procesów biznesowych, aż do projektowania oprogramowania z ukierunkowaniem na techniki Domain Driven Design. Zapoznamy się także z kilkoma użytecznymi rozszerzeniami EventStormingu i case studies kilku projektów, w których EventStorming odegrał istotną rolę.

Sesja przeznaczona jest w szczególności dla:

  • Developerów i Architektów oprogramowania, chcących poszerzyć swój zestaw technik modelowania i zdobywania wiedzy domenowej.
  • Product Ownerów i Scrum Masterów, szukających efektywnej formy komunikacji w zespole.
  • Testerów oprogramowania, zainteresowanych metodami wyszukiwania interesujących scenariuszy i ich dokumentowania.
  • Analityków biznesowych, szukających lekkich, ale skutecznych alternatyw dla formalnych procesów i narzędzi.

Kup bilet Zobacz wszystkie warsztaty

Zobacz jak było na innych warsztatach...

Mariusz Gil Mariusz Gil

Software architect, konsultant.